Warsztat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów – Warszawa

Wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów można w dwojaki sposób – metodą statyczną i dynamiczną. Po statycznej wymianie oleju układ nie jest dostatecznie wyczyszczony, a jedynie poprawiona została jakość oleju. Złożona budowa automatycznej skrzyni powoduje, że metoda statyczna jest utrudniona ze względu na skomplikowany dostęp do poszczególnych podzespołów.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów pozwala zastąpić zużyty olej nowym, zapewniając tym samym, w przeciwieństwie do grawitacyjnej metody, pełną jego wymianę. Układ wymiany oleju został tak zaprojektowany, aby nie tylko całkowicie i szybko wymienić olej, ale także łatwo i całkowicie wyczyścić wszystkie podzespoły i mechanizmy automatycznej skrzyni biegów.

Specjalne dodatki PRO-TEC pomagają uniknąć absorpcji wilgoci i zredukować tarcie w układzie, powodując tym samym płynniejsze działanie skrzyni biegów. Przy tym uszczelnienia w układzie zachowują lepsze właściwości, cały układ jest czystszy tak, że w wielu przypadkach można tym samym uniknąć wymiany skrzyni biegów.

 

Dynamiczna wymiana oleju – cena

Cena dynamicznej wymiany oleju jest uzależniona od typu skrzyni biegów oraz od potrzebnej ilości oleju, jakie użyje się podczas wymiany. Przy takiej wymianie zużywa się parę litrów oleju, który w zależności od skrzyni biegów może mieć różną cenę. Jeśli skrzynia jest regularnie poddawana serwisowi i kontroli, to dynamiczna wymiana oleju może być niższa niż w przypadku zaniedbanej skrzyni, przy której specjalista będzie musiał poświęcić więcej czasu i materiałów.

 

Naprawiamy wszystkie modele skrzyń biegów ECVT, Tiptronik, DSG, Multitronik, AISIN, ZF, GM, Dpo, Steptronik i wiele innych.

Współpracujemy ze specjalistycznymi warsztatami naprawy automatycznych skrzyń biegów z całej Polski. Wymieniamy się doświadczeniami i nawzajem służymy radami, a to wszystko po to, aby nasz wspólny klient był zadowolony i profesjonalnie obsłużony. Kadra naszych mechaników, ciągle się szkoli i rozwija, organizujemy szkolenia i wyjazdy do największych fabryk automatycznych skrzyń biegów i warsztatów w Europie, a nasi mechanicy biegle mówią po niemiecku.
Na wykonane usługi wystawiamy faktury VAT oraz udzielamy pisemnej gwarancji na okres od 6 do 24 miesięcy, w zależności od zakresu napraw i użytych do nich części.

Dlaczego i jak często należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów?

Ze względu na koszt, niektórzy producenci samochodów określają czasookres wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. W praktyce jednak problemy zdarzają się częściej, takie jak zacinanie się skrzyń biegów oraz problemy z zapłonem. Przyczyną takich problemów jest starzenie się oleju, które wpływa nie tylko na lepkość oleju, ale powoduje również korozję w podzespołach skrzyń biegów poprzez absorbcję wilgoci, co w konsekwencji prowadzi do awarii skrzyni.

Innym czynnikiem jest tarcie okładzin ciernych sprzęgieł, co wpływa na cały układ i działanie elektromagnetycznych zaworów sterujących oraz elementów tłumiących. Pogorszenie właściwości smarujących wpływa na zwiększenie tarcia części aluminiowych (co jest widoczne w postaci czarnego koloru zużytego oleju). Jeśli producent pojazdu nie określi krótszych czasookresów przeglądów zależnie od obciążenia, olej w automatycznej skrzyni biegów należy wymieniać nie rzadziej niż po 2 latach lub 30.000 – 60.000 km przebiegu.

Dynamiczna wymiana oleju – Warszawa

W warsztacie Auto Wawer wykonujemy dynamiczną wymianę oleju w pojazdach różnych producentów i automatycznych skrzyniach dowolnego typu.

Zachęcamy wszystkich właścicieli samochodów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów do szczegółowego zapoznania się z ofertą z zakresu dynamicznej wymiany oleju i skorzystania z usług naszego serwisu. Warsztat zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Widocznej 41, jednak do współpracy zapraszamy kierowców zarówno z okolicznych miejscowości, jak i również całego woj. mazowieckiego.

Certyfikowany Partner Autoryzowanego Dealera marki Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa oraz Mercedes-Benz