Warsztat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Olej w automatycznej skrzyni biegów jest niezwykle istotny, gdyż bez niego skrzynia nie może poprawnie pracować. Objawy braku lub zbyt małej ilości oleju możemy zauważyć w trakcie jazdy oraz użytkowania pojazdu, dlatego ważne jest, by zwracać uwagę na każde niepokojące zachowanie oraz dźwięk pochodzący właśnie z automatycznej skrzyni biegów.

Mała ilość oleju w automatycznej skrzyni biegów – objawy

Automatyczna skrzynia biegów do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości oleju. Objawami małej ilości lub braku oleju w skrzyni to przede wszystkim:

  • Ze skrzyni wydobywają się niepokojące odgłosy,
  • Duże obroty silnika, które nie przekładają się na prędkość jazdy,
  • Pojawienie się kontrolki Check Engine na desce rozdzielczej auta,
  • Widoczne wycieki oleju,
  • Szarpnie podczas zmiany biegów.

To najczęściej rozpoznawalne objawy małej ilości oleju w automatycznej skrzyni biegów. Niski poziom oleju może skutkować dużymi usterkami skrzyni, dlatego bardzo istotne jest regularne kontrolowanie jego stanu oraz uzupełnianie go. Jeśli poruszamy się autem z automatyczną skrzynią biegów regularnie, to z pewnością szybko zauważymy odchyłki od normy zachowań auta

Przyczyny niskiego poziomu oleju w automatycznej skrzyni biegów

Auto jest skomplikowaną maszyną, która potrzebuje wiele elementów do prawidłowego działania. Przy każdym niepokojącym zachowaniu automatycznej skrzyni biegów powinniśmy skontaktować się z mechanikiem. On z pewnością będzie mógł nam pomóc ze wszelkimi zmianami i uszkodzeniami. Jeśli w naszej skrzyni jest zbyt mało oleju, to może to świadczyć o tym, że specjalista nalał zbyt małą ilość oleju do skrzyni przy ostatnim uzupełnianiu lub wymianie. Jednak jest to optymistyczny scenariusz, gdyż w większości niski poziom oleju lub jego brak ma przyczynę w nieszczelności przekładni. Takie uszkodzenie może pojawić się w momencie najechania na przeszkodę. Jeśli w naszej skrzyni znajduje się bardzo mało oleju, lub zupełnie go nie ma, to powinniśmy zholować auto i nie kontynuować jazdy, gdyż stanowi to zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Bez wystarczającej ilości oleju narażamy auto na bardzo duże obciążenia. Korzystając z auta przy niskim poziomie oleju w jego automatycznej skrzyni biegów powodujemy ścieranie się niektórych elementów wewnątrz skrzyni, które mogą bardzo poważnie uszkodzić auto. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dynamicznej wymiana oleju w Warszawie!