Automatyczne Skrzynie Biegów Auto WawerWarsztat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 800 - 1600

 • +48 698 69 69 69
 • ul. Widoczna 41, Warszawa

Regeneracja konwertera automatycznej skrzyni biegów

W Auto Wawer ciągle się rozwijamy i doskonalimy jakość świadczonych usług. Dysponujemy linią nowoczesnych urządzeń firmy Kinergo, na których uruchomiliśmy usługę regeneracji konwerterów (sprzęgieł hydrokinetycznych) stosowanych w automatycznych skrzyniach biegów.


Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego jest kompleksową usługą rozebrania, oczyszczenia, weryfikacji stanu technicznego oraz wymiany zużytych elementów. W pojazdach bardzo istotne jest by każdy z elementów był w pełni sprawny, gdyż wpływa to na bezpieczeństwo podróży. Sprawne sprzęgło hydrokinetyczne, to gwarancja płynnej zmiany biegów i komfortową jazdę pojazdem.

Specjalizujemy się w kompleksowej regeneracji sprzęgieł hydrokinetycznych do wszystkich rodzajów automatycznych skrzyń biegów samochodów osobowych. Naprawę konwerterów wykonują nasi doświadczeni mechanicy dysponujący długą praktyką wyniesioną z USA. Naszą ofertę kierujemy również do mechaników oraz właścicieli warsztatów, dla których chętnie wykonamy usługę regeneracji konwertera.


Posiadane doświadczenie i stale poszerzane kwalifikacje z zakresu regeneracji konwerterów pozwala nam sprawnie weryfikować wszelkiego rodzaju usterki. Bogate zaplecze techniczne daje nam natomiast możliwość przeprowadzania regeneracji każdorazowo na specjalistycznych urządzeniach, co przekłada się na jakość efektów. Regeneracja konwerterów w naszym wykonaniu to usługa świadczona na najwyższym poziomie. Działamy niezwykle sprawnie i dajemy gwarancję 12-mcy na wykonane usługi!

Uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne - objawy

 • falowanie obrotów silnika
 • szarpnięcia przy ruszaniu oraz podczas jazdy
 • większe zużycie paliwa i spadek osiągów samochodu
 • drgania podczas zmiany prędkości jazdy
 • niepokojący hałas podczas dynamicznego ruszania
 • przegrzewanie się automatycznej skrzyni biegów
regeneracja konwertera

Jak przebiega proces regeneracji konwertera?

 1. Otwarcie konwertera i rozpoznanie - uszkodzony konwerter poddajemy drobiazgowej kontroli. W tym celu sprzęgło jest rozcinane z użyciem specjalistycznego sprzętu.
 2. Mycie części - wszystkie elementy sprzęgła hydrokinetycznego są wyjmowane i wymyte pod wysokim ciśnieniem. Usuwamy wszelkie pozostałości (opiłki, resztki płynów).
 3. Diagnostyka i naprawa konwertera - naprawa sprowadza się do wymiany uszkodzonych części. Stosujemy wyłącznie części oryginalne, zgodnie z specyfikacją producenta. Nierzadko wykorzystujemy elementy typu hard-duty (dla większych obciążeń). W trakcie montażu na bieżąco sprawdzamy luz osiowy elementów.
 4. Spawanie konwertera - spawanie z najwyższą precyzją wykonuje dwupalnikowy automat spawalniczy
 5. Test szczelności - wykonujemy je w nadciśnieniu, zanurzając zregenerowany konwerter w specjalnym roztworze cieczy.
 6. Dynamiczne wyważenie konwertera - pozwala na wyeliminowanie przyszłych wibracji podczas pracy konwertera w warunkach drogowych. Dynamiczne wyważanie realizujemy na specjalistycznym sprzęcie doważającym.

Profesjonalne narzędzia firmy Kinergo

Maszyna do regeneracji konwerterów
Automat spawalniczy do konwerterów
Automat spawalniczy do konwerterów
Wyważarka do konwerterów

Regeneracja konwerterów - Warszawa Wawer – Józefów

Zachęcamy wszystkich właścicieli pojazdów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów do szczegółowego zapoznania się z ofertą z zakresu regeneracji konwerterów i skorzystania z usług naszego serwisu.


Warsztat zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Widocznej 41 (Wawer), jednak do współpracy zapraszamy kierowców zarówno z okolicznych miejscowości, takich jak m.in. Józefów, a także całego woj. mazowieckiego. W razie pytań czy chęci umówienia terminu wizyty prosimy o kontakt - tel. +48 698 69 69 69, +48 22 613 16 38.

Regeneracja konwertera w Autowawer
najczęściej zadawane pytania (faq)

Jeśli otrzymamy konwerter rano, jesteśmy w stanie go zregenerować, sprawdzić i odesłać jeszcze w tym samym dniu roboczym

Stosujemy wyłącznie nowe, oryginalne części zapasowe, kupione w ASO danej marki samochodu. Z uwagi na złożoność całego procesu stosowanie zamienników jest całkowicie nieopłacalne gdyż są to najczęściej części słabej jakości.

Wykonując usługę regeneracji konwertera w Autowawer otrzymują Państwo 12 mcy gwarancji.

Po pierwsze zawsze należy dokładnie porównać zakres wykonywanych usług. W Autowawer wykonujemy regenerację konwertera - czyli w pełni przywracamy jego parametry fabryczne. Po drugie dzięki zastosowaniu oryginalnych części oraz dysponując najnowocześniejszym sprzętem możemy Ci dać 12 mcy gwarancji.

Z drugiej strony, usługa wykonana taniej oznacza najczęściej mniejszy zakres naprawy - np. wymieniane są tylko części które uległy awarii a już np. tłumiki drgań czy okładziny np. lock-up pozostawiane są takie jakie są. Na tak wykonane usługi wykonawcy zazwyczaj dają znacznie krótszy okres gwarancji.

Nie ma takiej potrzeby - wystarczy skorzystać z wybranej firmy kurierskiej. Wysyłka zwrotna konwertera z naszej strony jest zawsze odpowiednio przygotowana do transportu i zabezpieczona.

Masz inne pytania? Skontaktuj się z nami!