Automatyczne Skrzynie Biegów Auto WawerWarsztat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 800 - 1600

 • +48 698 69 69 69
 • ul. Widoczna 41, Warszawa

Regeneracja konwertera automatycznej skrzyni biegów

W Autowawer ciągle się rozwijamy i doskonalimy jakość świadczonych usług. Dysponujemy linią nowoczesnych urządzeń firmy Kinergo na których uruchomiliśmy usługę regeneracji konwerterów (sprzęgieł hydrokinetycznych) stosowanych w automatycznych skrzyniach biegów. Napraw konwerterów wykonują nasi doświadczeni mechanicy dysponujący długą praktyką wyniesioną z USA. Naszą ofertę kierujemy również do mechaników oraz właścicieli warsztatów, dla których chętnie wykonamy usługę regeneracji konwertera. Działamy niezwykle sprawnie i dajemy gwarancję 24 mcy na wykonane usługi!

Uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne - objawy

 • falowanie obrotów silnika
 • szarpnięcia przy ruszaniu oraz podczas jazdy
 • większe zużycie paliwa i spadek osiągów samochodu
 • drgania podczas zmiany prędkości jazdy
 • niepokojący hałas podczas dynamicznego ruszania
 • przegrzewanie się automatycznej skrzyni biegów
Konwerter, sprzęgło hydrokinetyczne

Jak przebiega proces regeneracji konwertera?

 1. Otwarcie konwertera i rozpoznanie - uszkodzony konwerter poddajemy drobiazgowej kontroli. W tym celu sprzęgło jest rozcinane z użyciem specjalistycznego sprzętu.
 2. Mycie części - wszystkie elementy sprzęgła hydrokinetycznego są wyjmowane i wymyte pod wysokim ciśnieniem. Usuwamy wszelkie pozostałości (opiłki, resztki płynów).
 3. Diagnostyka i naprawa konwertera - naprawa sprowadza się do wymiany uszkodzonych części. Stosujemy wyłącznie części oryginalne, zgodnie z specyfikacją producenta. Nierzadko wykorzystujemy elementy typu hard-duty (dla większych obciążeń). W trakcie montażu na bieżąco sprawdzamy luz osiowy elementów.
 4. Spawanie konwertera - spawanie z najwyższą precyzją wykonuje dwupalnikowy automat spawalniczy
 5. Test szczelności - wykonujemy je w nadciśnieniu, zanurzając zregenerowany konwerter w specjalnym roztworze cieczy.
 6. Dynamiczne wyważenie konwertera - pozwala na wyeliminowanie przyszłych wibracji podczas pracy konwertera w warunkach drogowych. Dynamiczne wyważanie realizujemy na specjalistycznym sprzęcie doważającym.

Profesjonalne narzędzia firmy Kinergo

Maszyna do regeneracji konwerterów
Automat spawalniczy do konwerterów
Automat spawalniczy do konwerterów
Wyważarka do konwerterów

Regeneracja konwertera w Autowawer
najczęściej zadawane pytania (faq)

Jeśli otrzymamy konwerter rano, jesteśmy w stanie go zregenerować, sprawdzić i odesłać jeszcze w tym samym dniu roboczym

Stosujemy wyłącznie nowe, oryginalne części zapasowe, kupione w ASO danej marki samochodu. Z uwagi na złożoność całego procesu stosowanie zamienników jest całkowicie nieopłacalne gdyż są to najczęściej części słabej jakości.

Wykonując usługę regeneracji konwertera w Autowawer otrzymują Państwo 24 mce gwarancji.

Po pierwsze zawsze należy dokładnie porównać zakres wykonywanych usług. W Autowawer wykonujemy regenerację konwertera - czyli w pełni przywracamy jego parametry fabryczne. Po drugie dzięki zastosowaniu oryginalnych części oraz dysponując najnowocześniejszym sprzętem możemy Ci dać 24 mce gwarancji.

Z drugiej strony, usługa wykonana taniej oznacza najczęściej mniejszy zakres naprawy - np. wymieniane są tylko części które uległy awarii a już np. tłumiki drgań czy okładziny np. lock-up pozostawiane są takie jakie są. Na tak wykonane usługi wykonawcy zazwyczaj dają znacznie krótszy okres gwarancji.

Nie ma takiej potrzeby - wystarczy skorzystać z wybranej firmy kurierskiej. Wysyłka zwrotna konwertera z naszej strony jest zawsze odpowiednio przygotowana do transportu i zabezpieczona.

Masz inne pytania? Skontaktuj się z nami!

Konwerter automatycznej skrzyni biegów

Konwerter (inaczej sprzęgło hydrokinetyczne) jest idealnym uzupełnieniem automatycznej skrzyni biegów. Wykorzystując ciecz w procesie przekazania momentu obrotowego między silnikiem a skrzynią biegów, konwerter zapewnia wyjątkową płynność i łatwość zmiany przełożeń. Skuteczna redukcja drgań i szarpnięć bardzo korzystnie wpływa na trwałość całego układu. Ciągły postęp w technice motoryzacyjnej i rozwiązania typu Lock-up pozwoliły niemal całkowicie wyeliminować podstawowe wady konwerterów - mniejsza moc i zwiększone zużycie paliwa.